bufor do pompy ciepła

W tym dziale publikujemy posty na tematy niezwiązane z pozostałymi kategoriami. Wejdź i napisz czego potrzebujesz.
Awatar użytkownika
dalgur
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2022, 11:31

bufor do pompy ciepła

Post autor: dalgur »

Czy uważacie, że opłaca się inwestować w bufor ciepła? To takie urządzenie, które pozwala magazynować energię w formie ciepłej wody. Później można ją wykorzystać, żeby zasilić instalację centralnego ogrzewania. Ponoć takie rozwiązanie staje się obecnie bardzo popularne i też zacząłem się nad nim zastanawiać. Możecie podzielić się waszymi doświadczeniami na ten temat?
dobraOdpowiedz87

Re: bufor do pompy ciepła

Post autor: dobraOdpowiedz87 »

Coś Ci tam świta, ale generalnie musisz doczytać o co dokładnie chodzi z buforem. Bufor jest zbiornikiem, który jest wykorzystywany w instalacjach CO zasilanych pompami ciepła, jako sprzęgło hydrauliczne. Bufor pełni zasadniczo dwie ważne role. Pierwszą z nich jest stabilizacja pracy sprężarki. Dzięki temu, że w zbiornika zgromadzone jest najczęściej ok. 100-200 litrów ciepłej wody, to pompa ciepła nie musi się włączać za często. W efekcie zmniejszenia ilości rozruchów zostaje oczywiście wydłużona żywotność sprężarki. Czasami instalatorzy instalują bufor post factum, tj. już po montażu pompy ciepła, w przypadku gdy okazuje się, że jest ona przewymiarowana i dochodzi do zjawiska zwanego taktowaniem. Wtedy ratunkiem jest albo wymiana całej pompy na model o mniejszej mocy lub właśnie zainstalowanie bufora. Drugą rolą bufora jest zwiększenie tzw. zładu wody w instalacji hydraulicznej. W przypadku gdy system ogrzewania jest prosty i ogrzewa stosunkowo małą powierzchnię domu, to jest praktycznie pewne, że ilość wody w instalacji jest zbyt mała np. do skutecznego rozmrażania jednostki zewnętrznej (tzw. funkcja defrost). W tym przypadku ratunkiem też jest instalacja bufora. Koniecznie poczytaj o tym jak działa pompa ciepła i na co trzeba zwrócić uwagę przy dobieraniu danego modelu urządzenia. Więcej w tym temacie poczytasz na https://proheat.pl/jak-dziala-pompa-ciepla. Jakbyś chciał jakieś info z pierwsze ręki to pisz. Mam pompę u siebie już dwa lata, także obeznałem się trochę z tym, jak to działa. Powodzenia.
Kaniac

Re: bufor do pompy ciepła

Post autor: Kaniac »

Jesli myślicie o buforze może zobaczcie napoczątku, o co chodzi ze skroplinami z pompy ciepła :D https://doradztwo-energetyczne.eu/pompy ... ndensatem/
Gargamel

Re: bufor do pompy ciepła

Post autor: Gargamel »

Wybierając pompę ciepła do dużego obiektu, warto rozważyć model z możliwością modulacji mocy. Pozwoli to na dostosowanie wydajności pompy do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co jest efektywne energetycznie i ekonomicznie. Więcej na temat technologii modulacji i jej zalet dla dużych budynków znajdziesz pod adresem https://darlowo.info/index.php/83-bizne ... mercyjnego gdzie doskonale to zostało wyjaśnione.
Gość

Re: bufor do pompy ciepła

Post autor: Gość »

Od wielu lat prowadzę własną firmę i zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest współpraca ze specjalistami w danej branży. Dlatego mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić ofertę najlepszej hurtowni elektrycznej we Wrocławiu - https://rager.wroclaw.pl/fotowoltaika,c30.html .
damian7518

Re: bufor do pompy ciepła

Post autor: damian7518 »

Mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę, gdzie znajdziecie ofertę firmy SANERGA, która specjalizuje się w pracach związanych z odnawialnymi zrodlami energii, w tym np. fotowoltaika świdnica . Czy ktoś z Was również korzystał z ich usług?
Dżony

Re: bufor do pompy ciepła

Post autor: Dżony »

Pompy ciepła stanowią kluczowy element w strategiach zmierzających do zmniejszenia emisji CO2 i zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym bilansie energetycznym. Technologie te, dokładnie opisane na https://www.infostaff.com.pl/poznaj-rod ... tosowania/ są coraz częściej wybierane zarówno w nowych, jak i modernizowanych instalacjach.
ODPOWIEDZ