wszystko o fotowoltaice

W tym dziale publikujemy posty na tematy niezwiązane z pozostałymi kategoriami. Wejdź i napisz czego potrzebujesz.
Awatar użytkownika
magnus_61
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2022, 5:30

wszystko o fotowoltaice

Post autor: magnus_61 »

Witam forumowicze, jak się macie? Słuchajcie, chciałem założyć taki wątek, w którym będziemy rozmawiać o fotowoltaice, co to jest fotowoltaika, koszty montażu, użytkowanie i tak dalej. Może znajdzie ten wątek ktoś, kto się zastanawia, ale potrzebuję dodatkowych informacji i to okaże się przydatne. Co myślicie? Chcielibyście się wypowiedzieć na temat paneli?
Neonówka

Re: wszystko o fotowoltaice

Post autor: Neonówka »

Fotowoltaika pozwala na znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną, ponieważ panele słoneczne generują darmową energię z promieniowania słonecznego. Instalacja fotowoltaiczna umożliwia częściową lub całkowitą niezależność energetyczną, zwłaszcza jeśli wygenerowana energia jest magazynowana w akumulatorach. Pomimo kosztów początkowych, fotowoltaika ma coraz krótsze okresy zwrotu inwestycji, co sprawia, że staje się bardziej atrakcyjna ekonomicznie dla konsumentów.
jaago

Re: wszystko o fotowoltaice

Post autor: jaago »

Prowadząc swój dom na wyżyny możliwości, od czasu do czasu zaczęłam zastanawiać się nad możliwościami działania. I skoro o tym mowa, to sądzę, że naprawdę tranzystory igbt mogą się sprawdzić. Jeśli macie kondensator, a chcecie wykorzystać większą moc elektryczną, albo wzmocnić jej sygnał, to to małe urządzonko, przekaźnik, będzie niezbędny. Z tego co wyczytałam, właśnie te IGBT są zdecydowanie lepsze, ponieważ blokują zbyt wysokie napięcia, a do tego charakteryzują się niewielkim spadkiem podczas przewodzenia.
ODPOWIEDZ