Typ włosów przetłuszczających się. Co robić?

Wątek dla Pań, które chcą porozmawiać wyłącznie o sprawach dotyczących kobiet. Problemy, trudne pytania, wskazówki i inne.
Agneshka1998

Typ włosów przetłuszczających się. Co robić?

Post autor: Agneshka1998 »

Dziewczyny, witajcie wszyscy. Mam problem, nie mogę znaleźć szamponu, który będzie dla mnie odpowiedni. Mam przetłuszczające się włosy, muszę codziennie myć włosy, żeby mieć mniej lub bardziej piękną stylizację. Próbowałem już wielu różnych opcji, na przykład od Avon (Avon-catalogi.pl), ale zacząłem zauważać, że niektóre szampony bardzo psują końcówki. Wyglądają na bardzo kruche, suche i zaczynają pękać. Słyszałem, że szampony bezsiarczanowe są odpowiednie dla wielu, czy ktoś próbował ich używać? Widziałeś różnicę?
Daria93

Re: Typ włosów przetłuszczających się. Co robić?

Post autor: Daria93 »

Przetłuszczające się włosy mogą być frustrującym problemem. To zazwyczaj wynik nadmiernego wydzielania sebum przez gruczoły łojowe na skórze głowy. Jednak istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc w radzeniu sobie z tą kwestią, a jednym z nich są ziołowe wcierki do włosów. Tutaj o niej więcej https://chitozannaturalny.pl/wcierka-na ... kty/b_ttvg Przede wszystkim, regularne mycie włosów jest kluczowe. Używaj łagodnych szamponów, które pomogą w usunięciu nadmiaru sebum, ale unikaj zbyt gorącej wody, która może pobudzać gruczoły łojowe. Ziołowe wcierki do włosów to naturalne rozwiązanie. Zioła takie jak pokrzywa, skrzyp polny, rumianek, szałwia i rozmaryn mają właściwości oczyszczające i przeciwdziałające przetłuszczaniu się włosów. Możesz przygotować wcierki w domu lub zakupić gotowe produkty ziołowe. Stosuj je, wcierając w skórę głowy przed myciem włosów lub pozostawiając na noc. Oprócz tego ogranicz używanie produktów do stylizacji włosów, które mogą sprawić, że będą one wydawać się bardziej tłuste. Dbaj o zdrową dietę bogatą w witaminy, minerały i nawadniaj organizm poprzez picie odpowiedniej ilości wody. Pamiętaj też o stresie. Stres może wpływać na produkcję sebum, więc staraj się dbać o relaks i odpoczynek. Regularne cięcie włosów może pomóc utrzymać krótszą fryzurę, która może wydawać się mniej tłusta. Warto eksperymentować z różnymi metodami, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich przetłuszczających się włosów. Jeśli problem jest uporczywy, konsultacja z dermatologiem może być pomocna.
ODPOWIEDZ