Jak dbać o parkiet?

Porady nie tylko prawne, ale przede wszystkim dotyczące codziennych spraw. Nie martw się, pomożemy Ci znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Awatar użytkownika
Radzimir1992
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2021, 14:52

Jak dbać o parkiet?

Post autor: Radzimir1992 »

Kto z was ma w domu prawdziwy drewniany parkiet? Powiem szczerze, że długo już zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, ale martwi mnie jeden fakt. Czy dbanie o taki parkiet jest skomplikowane? Wiem na pewno, że niezbędne jest olejowanie parkietu, ale czy o czymś jeszcze trzeba pamiętać? Czekam na wasze sprawdzone rady i wszelkie wskazówki, przydadzą się ;)
Awatar użytkownika
Cecylia1975
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2021, 5:51

Re: Jak dbać o parkiet?

Post autor: Cecylia1975 »

Warto też kupić sobie dobry lakier do parkietu. Używa się go też do podłóg :) Generalnie lakier fajnie nabłyszcza parkiet i ma też za zadanie chronić go przed wilgocią, uszkodzeniami czy zabrudzeniami. Jeśli już decydujemy się na podłogę z litego drewna, to żeby cieszyć się jej wyglądem musimy o nią dbać regularnie. Ale efekt jest świetny, nie da się zaprzeczyć!
Awatar użytkownika
Wioletta1994
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2021, 6:53

Re: Jak dbać o parkiet?

Post autor: Wioletta1994 »

Jak dla mnie to sporo osób zapomina, że ważne jest też szczotkowanie parkietu, ale nie jakąś drucianą szczotką. Raczej lepiej jest wybrać szczotkę o miękkim włosiu. Ja staram się też pościągać ze szczotki wszystkie brudy i kurz. Może i dla niektórych pielęgnacja parkietu staje się skomplikowany, ale wystarczy wykonywać regularnie kilka najważniejszych kroków i tyle wystarczy :P
ODPOWIEDZ